Arama:

AR & GE

  • SEMKİM, müşteri beklentilerine her zaman çok önem vermektedir.ARGE departmanında uzun yıllardır Know-How birikimi olan Profesyonel mühendis ve Kimyager kadrosu ile SEMKİM , teknoloji takibi ile daha kaliteli ürünlerin gelistirilip üretilmesini hedeflemektedir.
  • AR-GE çalısanlarımız, iç ve dıs pazarda yapılan arastırmaların sonuçlarına göre yeni ürünleri gelistirmek için müsterilerimiz ile iç içe çalışmalarını sürdürmektedir.SEMKIM, akademik çalısmalarla koordineli bir sekilde Ar-Ge yatırımlarına devam etmektedir.
  • SEMKİM ARGE Departmanında kullanılan iki tip pilot reaktör bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi Laboratuvar şartlarında Ar-Ge için tasarlanmış test tipi veya hammadde miktarına göre değiştirilebilen 3-10 litre hacme sahiptir ve kurulum mekanik karıştırıcı, termokupl, azot girişi ve buhar ceketli kondansatör ile donatılmıştır. Hazne kısmı elektrikli manto ile ısıtılmaktadır.
  • İkinci tip Pilot Reaktör ise Laboratuvar denemelerini batch reaktör şartlarında üretilebilirliğini denemek amacı ile kullanılmaktadır. İçinde yaklaşık 700 kg'a kadar reçine üretilebilir ve ısıtma sistemi, türbin karıştırıcı, kondansatör ve yüksek saflıkta azot gazı hattı dahil tüm proses ve parçalar Batch Reaktörler ile aynıdır.
tr_TRTürkçe